Sekret zdrowia – picie wody z solą

woda, życie, sól, picie wody z solą

Picie zawiesiny wody z solą przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Zarówno woda, jak i sól są niezbędne do życia. Mieszanka tych dwóch składników daje nam substancję dużo lepiej wchłaniana przez organizm. Sprawia to fakt, że jony dodatnie w soli wiążą się z ujemnymi w cząsteczkach wody i odwrotnie. Taki kompleks biochemiczny lepiej wchłania się w organizmie i nawadnia komórki.

Oczywiście z solą, tak jak ze wszystkim, nie można przesadzać. Zalecana ilość soli to około pół łyżeczki od herbaty na 2 litry wody. Tak sporządzoną mieszaninę należy wypić małymi porcjami w ciągu dnia.

Korzyści z picia szklanki ciepłej wody ze szczyptą soli:

Lepsze nawodnienie – woda jest dużo lepiej jest wchłaniana i wykorzystywana przez organizm.
Lepsze trawienie – taka mieszanka pobudza enzymy trawienne i wydzielanie kwasu żołądkowego, przez co przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom i wzdęciom.
Mineralizacja – składniki mineralne zawarte w dobrej soli, np. himalajskiej, są bardzo dobrze wchłaniane. Przynosi to określone korzyści dla układu kostnego, sercowo-naczyniowego i gospodarki elektrolitowej.
Oczyszczenie czyli detoks – usuwa z organizmu toksyny, ma właściwości bakteriobójcze
Bezsenność – sole mineralne uspokajają system nerwowy. Jeśli cierpimy na bezsenność, zaleca się pić wodę z solą przed snem.

O czym należy pamiętać?

Stosować należy tylko nieoczyszczoną sól himalajską lub kamienną „brudną” szarą. Jeśli ktoś ma problem z wypiciem szklanki słonej wody, może dobrze rozpuścić sól na języku, a następnie popić czystą wodą. Efekt będzie ten sam.

Artykuły, które warto przeczytać