Kilka Rad Dla Tych, Którzy Mają Problemy Z Sercem

Pojawianie się bólów zamostkowych może być spowodowane niewielkim poziomem antyoksydantów, witaminy E, C, beta-karotenu oraz kwasów omega-3. Żeby osłabić bóle zamostkowe, powinno się spożywać więcej owoców, kasz, tłuszczu rybiego i olejów pochodzenia roślinnego,ogólnie to w czym znajduje się witamina E.

Wyniki badań ukazały, iż bóle serca są mniejsze u tych, którzy posiadają większe niż przeciętne stężenie we krwi beta- karotenu, witaminy C i szczególnie witaminy E. Witamina E ma funkcje antyoksydacyjną i powstrzymuje przed zatorami naczyń krwionośnych.

Odrzuć całkowicie tłuszcz zwierzęcy. Jest to prawdziwy demon dietetyczny w chorobach serca. Psuje tętnice, podnosząc zły cholesterol we krwi, zwiększając lepkość krwi i tworzy zakrzepy. Kraje, które spożywają dużo tłuszczów zwierzęcych, posiadają najwyższe na świecie indykatory zachorowania na chorobę wieńcową.

Jedzenie tłustych ryb jest w stanie zapobiec tworzeniu się zmian miażdżycowych. Kilka badań ukazało, że tłuszcz rybi jest w stanie zredukować możliwość zawału serca nawet o połowę. Tłuste ryby takie jak łosoś makrela, zawierają najwięcej kwasów omega-3.

Codzienne jedzenie czosnku jest w stanie powstrzymać zarastanie naczyń a co bardziej istotne nawet odwrócić ten proces. Czosnek bogaty jest też w przeciwutleniacze i witaminy która wzmacniają odporność organizmu.

Jak wpływa na serce alkohol i inne używki? Na podstawie danych z badań naukowcy wykazali, że podczas wypijania trzech lub większej ilości drinków (alkoholowych) nie zauważono ubocznych objawów ze strony naczyń wieńcowych. Zbadano nie mniej jednak podniesienie się ciśnienia krwi, marskość wątroby, częstsze pojawianie się nowotworu krtani i większą umieralność. Raporty ukazały również , iż osoby chore na serce mogą wypijać nie większą ilość niż dwie filiżanki kawy dziennie. Oczywiście spożywanie kawy i alkoholu potęguje zagrożenie atakiem serca toteż warto dla przeciw wagi zażywać witaminy e i c ,kwasy omega-3 jak i beta-karoten.

Spożywaj parę orzechów każdego dnia jako lekarstwo na dolegliwości serca. Orzeszki obfitują w błonnik i kwasy omega-3, przeciwutleniacze w tym witamina e i selen. Kwas elagowy składnik orzechów chroni tętnicie i podtrzymuje cholesterol na prawidłowym poziomie. Niestety jak się odchudzamy nie powinniśmy spożywać za dużej ilości orzechów.

Źródło: <a href=”http://www.webshock.com.pl/kilka-rad-dla-tych-ktorzy-maja-problemy-z-sercem/”>Kilka rad dla tych, którzy mają problemy z sercem</a> – sasha

Artykuły, które warto przeczytać